Tomasz Szymuś

TOMASZ SZYMUŚ

Kompozytor, aranżer i dyrygent. Wykładowca akademicki. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Kompozycji i Aranżacji.

Prowadzi własny zespół - "Tomasz Szymuś Orkiestra", złożony z najlepszych polskich instrumentalistów, z którym stale koncertuje i nagrywa.

Jest znany ze współpracy z wybitnymi osobowościami polskiej sceny muzycznej. Zaaranżował i poprowadził koncert z okazji 20-lecia TVN oraz 25-lecia POLSATU. Pod jego batutą odbył się jubileusz 100-lecia Opery Leśnej w Sopocie. W 2016/17 oprowadził zaaranżowane przez siebie koncerty Muzyki Filmowej, które w gwiazdorskiej oprawie zabrzmiały w największych miastach Polski. Współpracuje z wybitnymi artystami polskiej i zagranicznej sceny rozrywkowej.

Jako dyrygent i aranżer, od wielu lat przygotowuje oprawy muzyczne prestiżowych festiwali oraz imprez muzycznych i kulturalnych. Festiwale w Sopocie, Opolu, Krakowie – Festiwal TWIST pamięci Zbigniewa Wodeckiego. Z powodzeniem prowadzi muzycznie największe Gale: Europejskie Nagrody Filmowe, Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, „Złote Kaczki”, Festiwal Cyrku w Monte Carlo.

Tomasz Szymuś współpracował także z warszawskim Teatrem Muzycznym ROMA przy spektaklach: "Piotruś Pan", "Miss Saigon", "Koty", "Grease", "Taniec Wampirów".

Znaczną część jego dorobku zajmuje praca w telewizyjnych programach muzycznych. Od kilkunastu dyryguje swoją orkiestrą w programie "Taniec z Gwiazdami", do którego też pisze aranżacje utworów.

Był kierownikiem muzycznym programu muzycznego X-Factor, pracował także przy produkcji takich programów muzycznych: Mam talent, Must be the music, Szansa na sukces, Tata Show, Idol, Dubidu, OPPA, Malwy, Budzik, Od przedszkola do Opola.

Ma w dorobku kilkadziesiąt płyt CD, nagranych ze swoją orkiestrą oraz z wybitnymi artystami polskiej estrady jako producent muzyczny, dyrygent, aranżer, kompozytor i wykonawca (instrumenty klawiszowe).