Dominika Szałkowska

„Gdy sztuka staje się modą, a moda jest sztuką”

Wernisaż: 14 maja 19:00 NOC MUZEÓW / Foyer Teatru 6.piętro / wstęp wolny

Wystawa: 14 – 27 maja / Foyer Teatru 6.piętro / wstęp wolny

————————————————————————————–

Gdy sztuka staje się  modą, a moda jest sztuką – powstaje w tych obszarach przestrzeń wspólna, obraz, który możesz dosłownie założyć na siebie. Twoje ciało jest dziełem sztuki. Wyraża emocje, które przeżywasz w danej chwili, jest prawdą o Tobie, jest Tu i Teraz. Jako człowiek jesteś jednocześnie artystą i dziełem. Inspirację odnajduję w kolorach i kształtach, w otaczającym świecie, który za każdym razem odkrywam na nowo. Moja kreatywność najbardziej aktywuje się, kiedy maluję. Powstaje wtedy przestrzeń na autentyczność.

Witajcie w nieskończonym świecie wyobraźni. Dominika Szałkowska proponuje nowatorską metodę wykorzystania obrazu, która może sprawić, że Twoja kreatywność eksploduje do poziomu, o jakim Ci się nawet nie śniło!

Wyobraź sobie, że gdy chcesz podkreślić swoją zmysłowość, jesteś w stanie samodzielnie stworzyć sukienkę, która w blasku złotego słońca podkreśli Twoje piękne ciało. Następnego dnia, gdy jesteś w innym nastroju, możesz  stworzyć z tego całkowicie nową formę. Wszystko zależy tylko od Ciebie i Twojej wyobraźni. Zainspiruj się wystawą i pozwól sobie na swobodne eksperymentowanie z formami.

Każdy obraz jest całkowicie wyjątkowy, ręcznie malowany, wykonany z pasją, miłością, troską, siłą wyrazu i życia. Technika malarska nieco przypomina akwarelę, pigmenty artystka rozrabia całkowicie ręcznie oraz wymaga ogromnego wyczucia koloru, ponieważ nie ma możliwości użycia bieli, rozjaśnienia. Inspiracja pochodzi z egzotycznych podróży i pięknych przeżyć Artystki. Jej koncepcja to zjednoczenie świata sztuki i mody, stworzenie przestrzeni, w której sztuka jest modą, a moda jest sztuką. Ideą są obrazy, które żyją, poruszają się, zmieniają się tak jak ludzie, stąd pomysł, aby pokazać je bezpośrednio na ciele, w ruchu. Podczas wernisażu odbędzie się również pokaz obrazów jedwabnych na modelkach. Na wystawie będzie można też obejrzeć malarstwo na płótnach.

————————————————————————————–

Dominika Szałkowska
Absolwentka m.in. włoskiej ASP-Accademia di Belle Arti di Santa Giulia di Brescia. Twórca marki Szałkowska Design, fit artystka, designer, trenerka personalna, prezenterka fitness, modelka. Tuż po ukończeniu studiów mieszkała na Lazurowym Wybrzeżu, aby zaczerpnąć nowych inspiracji. Obecnie tworzy w Warszawie. Finalistka konkursu dla młodych artystów XXIII edycji Premio Treccani we Włoszech, nagroda przyznana w kategorii fotografia za zdjęcie z cyklu „The Woman”. Wyróżnione zdjęcie było wystawiane we Włoszech, m.in. W Museo Lechi na zamku w Montichiari na wystawie finalistów ww. konkursu. Choć Dominika jest młodą artystką, miała już indywidualne i zbiorowe wystawy sztuki we Włoszech, Polsce i Portugalii. Podczas wernisażu wystawy indywidualnej „Sztuka przez Młode S” w Galerii Usługa Jazz Bar w Olsztynie odbyła się prezentacja praktycznie całokształtu jej twórczości-fotografia, malarstwo ,a w tym debiutancki pokaz ręcznie malowanych jedwabnych tkanin. Jej tkaniny i kreacje były prezentowane również we Włoszech.

————————————————————————————–

Partner wystawy:

 

 

Kontakt

Iwona Kowalczyk i.kowalczyk@teatr6pietro.pl       tel. 532 462 057

PARTNERZY CYKLU SZTUKA NA 6.