„CHABIOROWANIE 1990-2090” 

Wystawa: 30 maja – 12 czerwca Foyer Teatru 6 piętro / wstęp wolny

Wernisaż: 29 maja, 18:00 Foyer Teatru 6 piętro / zaproszenia – lista gości


Prace Artysty to zbiór twórczości z lat 90tych. Dzięki Agacie, żonie Janusza Chabiora, po wielu latach „wyszły z szafy”. Wkrótce do pomysłu dołączyły kuratorki Teatralnej wystawy Iwona Kowalczyk z Teatru 6.Piętro i Barbara Demuth-Garbień z Galerii Sopra – to w tej galerii pierwsze prace Janusza wyszły na jaw.

Aktor uległ tej zmasowanej pozytywnej energii kobiecej i tak powstała wystawa CHABIOROWANIE – brudnopis emocji Janusza Chabiora. W tych pracach są flesze bajek, strzępki ulicznych zdarzeń i snów. Tytuł – Chabiorowanie 1990-2090, to powrót do dziennika chabiorowej podróży i otwarcie go na kolejne lata.

Już dziś Janusz Chabior za zaprasza na retrospektywną wystawę  Chabiorowania w roku 2090, na stulecie Jego bazgraniny 😊

……………………………………………………………….

Kurator wystawy (Galeria Sopra): Barbara Demuth-Garbień

Kurator wystawy (projekt Sztuka na 6 / Teatr 6.piętro): Iwona Kowalczyk

……………………………………………………………….

Janusz Chabior

Aktor teatralny i filmowy. Reżyser. Zagrał w ponad 100 filmach. Początkowo związany z Teatrem Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Potem aktor Teatru Rozmaitości w Warszawie. Obecnie wolny strzelec współpracujący z Teatrem 6. piętro, Teatrem Garnizon Sztuki i Och-teatrem. Przed przygodą z aktorstwem pracował m.in. jako hutnik, grabarz, ciągacz kablowy i kurator wystaw artystycznych. To była jego szkoła życia. Podróżnik i malarz okazjonalny. Pstrykacz fotograficzny i kucharz intuicyjny. Miłośnik Mustangów. Przez lata w przyjaźni z najwspanialszym na świecie trójnogiem berneńskim czyli Psem Batmanem. Szczęśliwy w związku małżeńskim z Agatą Wątróbską.

……………………………………………………………….

Galeria Sopra

Misją Galerii jest wspieranie i promowanie polskiej sztuki. Artystów tworzących w kraju i za granicą. Poprzez wystawy, plenery, targi oraz aukcje Galeria integruje świat artystyczny i biznesowy. Wzajemne przenikanie się środowisk to kreacja nowych formy współpracy i inspiracji.

Podczas każdego wydarzenia organizowanego przez Galerię kontynuowane są tradycje artystycznej bohemy XIX w., traktując spotkania ze sztuką jako okazję do celebracji smaku życia, poprzez wzbogacenie wieczorów artystycznych świetną kuchnią i odpowiednimi do okazji trunkami. Pozwala to wszystkim obecnym zanurzyć się w przyjemną atmosferę barwnych i poszerzających kreatywność rozmów o sztuce.

www.galeriasopra.pl

……………………………………………………………….

Mecenas i Partner wystawy:      Patronat medialny:        Partner wystawy:

                                                     

Kontakt

Iwona Kowalczyk i.kowalczyk@teatr6pietro.pl       tel. 532 462 057

PARTNERZY CYKLU SZTUKA NA 6.