08.04.2024

KRWIOBIEG wystawa rzeźb Piotra Popiackiego

Zapraszamy na kolejną wyjątkową wystawę w ramach projektu Sztuka na 6. w Teatrze 6.piętro! Przed Państwem rzeźby Piotra Popiackiego.

Czym jest sztuka? Jaka jest jej wartość we współczesnym świecie? Czy sztuka zbliża się do zwykłego odbiorcy, czy też staje się coraz bardziej wyobcowana?

Piotr Popiacki w serii 15 gipsowych rzeźb skupia się na czystej, niczym nieskrępowanej formie, która dotyka tego, co pierwotne, subtelne, ukryte, co płynie z nas jak impuls. Trudno przewidzieć kierunek, koniec jest tylko umowny, to sam początek skupia uwagę widza, dlatego też rzeźby zdają się niedokończone, pozbawione atrybutów, masek, ról, są wszystkim, co widz chce zobaczyć.

Wernisaż odbędzie się 16 kwietnia 19:00 w Foyer Teatru 6.piętro.

Wystawę można oglądać do 9 maja - wstęp wolny.

WIĘCEJ O WYSTAWIE    WYDARZENIE NA FACEBOOKU

Piotr Popiacki - rzeźbiarz, urodzony w 1974 roku w Płocku. Żyje i tworzy w Warszawie, warszawska Praga miała duży wpływ na jego twórczość. Poszukując bardzo różnych wyzwań zawodowych, poruszając się od najprostszych do bardzo ambitnych działań, zwiedził kawałek świata czerpiąc inspiracje z różnych kultur, obrazów i ulubionego tematu - obserwacji ludzi.

INSTAGRAM