02.11.2021

Sztuka na 6. Wystawa malarstwa Lidii Hetnarowicz "INSPIRACJE"

W ramach cyklu Sztuka na 6. zapraszamy na wernisaż wystawy Lidii Hetnarowicz "INSPIRACJE".

8 listopada, 19:30, Foyer Teatru 6.piętro

Sztuka dla Artystki ma szczególny cel.  Jest nim zarażanie zachwytem i radością. W obrazach pragnie oddać emocje ludzi, których portretuje. W pejzażach chce zatrzymać ulotne piękno natury.

Uwielbia malarstwo starych mistrzów: Giorgione, Leonarda Da Vinci, Francesco Guardi oraz młodszych: Morandiego, Vuillarda, Vermeera, Cezanne, Whistlera. Z polskich malarzy podziwia Olgę Boznańską, Wyspiańskiego, Wojciecha Weissa.

Patrząc na ich obrazy trudno się nie dziwić, ile naprawdę można zrobić z farbą, biorąc pod uwagę, że jest to tak proste medium.

Tylko od Artysty zależy co otrzymamy spod jego ręki.

Podobno w każdym drzemie artysta…Inspiracje są wszędzie…

Artystka Realizuje swoje pasje i marzenia, a przy okazji pomaga innym.

POWER CHANGERS

Podczas wystawy odbędzie się aukcja jednego z obrazów Artystki.
Dochód z licytacji zostanie przekazany na Fundację Power Changers zajmującej się niesieniem pomocy humanitarnej dla dzieci w Afryce. Aukcję poprowadzi kuratorka wystawy Iwona Kowalczyk  i współzałożyciel fundacji Jakub Kucner.

KAROLINA RÓŻA KOWALCZYK

Wernisaż wystawy uświetni występ Karoliny Róży Kowalczyk, sopranistki operowej. Jej zamiłowaniem są arie ze światowego repertuaru na sopran koloraturowy.
Współpracuje z Warszawską Operą Kameralną oraz Filharmonią Narodową. Ma na koncie kilka projektów płytowych, w tym solową płytę "Moniuszko Pieśni vol. 3", która ukazała się w 2019 roku. Artystka jest laureatką międzynarodowych konkursów wokalnych.

 

Wystawę INSPIRACJE można oglądać w terminie 9-26 listopada w Foyer Teatru 6.piętro (VI piętro Pałacu Kultury i Nauki)
WSTĘP WOLNY