Spektakle

Kazimierz Kaczor

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Na deskach teatralnych zadebiutował jako 18-latek. W latach 1965-1973 aktor Teatru Starego w Krakowie. Po przeniesieniu się do Warszawy związany z Teatrem Współczesnym (1973-1974), a nieprzerwanie od 1974 do teraz z Teatrem Powszechnym, gdzie wspólpracował z takimi reżyserami jak Erwin Axer, Zygmunt Hubner, Andrzej Wajda, Aleksander Bardini, Andrzejem Łapickim czy Piotrem Cieplakiem i Feliksem Falkiem.

Nie sposób wymienić jego licznych kreacji teatralnych oraz nagród i wyróżnień. W roku 1990 otrzymał nagrodę Prezydenta Warszawy oraz nagrodę miesięcznika Teatr za rolę Browarnika w spektaklu „Audiencja” Vaclava Havla, zaś w roku 2009 nagrodę Feliksa Warszawskiego za rolę Pana Mariana w spektaklu „Kieszonkowy atlas kobiet” Sylwii Chutnik. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Srebrnym Medalem Zasłużonych Kulturze Gloria Artis. W latach 1996-2002 był prezesem Związku Artystów Scen Polskich. Szerokiej publiczności znany z licznych ról filmowych i telewizyjnych m.in. w serialach: „Polskie drogi”, „Jan Serce”, „Alternatywy 4”, „Zmiennicy” czy „Złotopolscy”.

W latach 1996-2003 prowadził na antenie Programu Drugiego Telewizji Polskiej popularny teleturniej „Va banque”.Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.