Czechow żartuje!

Sprawdź najbliższy termin spektaklu
Kup

Obsada:

Wąchałowa / Helena / Tatiana / Mierciutkina / Natalia / Żmijkina / Sprzątaczka - Anna Dereszowska

Wąchałow / Łuka / Chyrin / Czubuków / Światłowidow - Prywatne: Andrzej Grabowski

Aplombow / Smirnow / Bąbelkin / Łomow / Nikita - Wojciech Malajkat


Twórcy:

Scenografia - Barbara Hanicka


Czas trwania spektaklu: 145 minut // 1 przerwa

Premiera: 21 grudnia 2013

CZECHOW ŻARTUJE! oparty na pomyśle połączenia w jeden wieczór teatralny wszystkich jednoaktówek Antoniego Czechowa jest kolejnym autorskim spektaklem Eugeniusza Korina - współzałożyciela i dyrektora artystycznego Teatru 6.piętro. Spektakl skrzy się scenicznym żartem i olśniewa maestrią aktorskiej gry. Przed oczami widzów przewija się korowód kilkunastu pełnokrwistych, kipiących życiem i namiętnościami postaci, granych przez trójkę znakomitych aktorów: Annę Dereszowską, Andrzeja Grabowskiego i Wojciecha Malajkata. Ten spektakl to hołd Teatru 6.piętro dla odwiecznej i uniwersalnej sztuki Teatru i jego najważniejszego twórcy – Aktora.

Nikt bowiem nie potrafił opisać wszystkich wariantów związków mężczyzny i kobiety - flirtu, miłości, przyjaźni, zakochania, namiętności, niezrozumienia i wzajemnych rozczarowań - z takim ciepłem, humorem i taką psychologiczną precyzją jak Antoni Czechow. Co by nie przeżywali bohaterowie spektaklu CZECHOW ŻARTUJE! - jedni będą wyznawać sobie szaloną miłość po zaledwie kilkunastu minutach burzliwej znajomości, inni brać ślub omal nie zabiwszy się przedtem nawzajem, jeszcze inni z nienawiścią i mozołem wywiązywać się z obowiązków małżonków - zawsze ich emocjom i uczuciom będzie towarzyszyć niepowtarzalny styl i klimat twórczości tego autora: wyjątkowe połączenie komediowości z bezwarunkowym szacunkiem i sympatią dla człowieka i jego słabości. Czechow, który przez całe swoje życie uprawiał czynnie zawód lekarza, swoim widzom „przepisywał” na wszystkie bolączki i niedomagania duszy jedno lekarstwo - miksturę śmiechu i wzruszenia.

To o tym spektaklu Jacek Wakar, krytyk teatralny, napisał: "Czechow żartuje!" na 6.piętrze daje okazję zobaczyć kilkanaście aktorskich transformacji, posmakować sztuki komediowego grania na najwyższym poziomie, że o literaturze nie wspomnę. [...] Czechow to bardzo dowcipny gość, Na 6.piętrze spotkał się z równie dowcipnymi - Dereszowską, Grabowskim, Malajkatem i Korinem.